Zadzwoń do nas
+48 (74) 851 24 04
Napisz do nas:
optima@optima-tools.pl
iso-2020

Blog

Naszym zdaniem wiedzę warto poszerzać cały czas! Dzięki śledzeniu nowości na rynku branżowym, ale też opierając się na zdobytym już doświadczeniu i wiedzy możemy udostępniać Państwu ciekawostki techniczne, porady oraz artykuły związane z użytkowaniem narzędzi skrawających oraz z klasyfikowaniem metod obróbki.

Na czym polega moletowanie?

Moletowanie inaczej nazywane radełkowaniem, to czynność polegająca na wykonywaniu wgnieceń na powierzchni obrabianego przedmiotu.

Techniki Obróbki Skrawaniem

Techniki kształtowania materiałów metodami ubytkowymi stają się coraz bardziej zaawansowane, a narzędzia skrawające coraz bardziej rozwinięte. Do stosowanych technik obróbki należą m.in.:

Izraelska firma ISCAR- renomowany producent narzędzi

ISCAR, z siedzibą w północnym Izraelu jest dynamicznym producentem precyzyjnych / innowacyjnych narzędzi skrawających do obróbki metalu.

Pogłębiacz stożkowy SpyroTec – Nowatorskie rozwiązanie firmy Gühring

Co należy wiedzieć o Gühring i co należy wiedzieć o SpyroTec?

Narzędzia wykonane na zamówienie – czy to możliwe?

Zdarza się, że do określonego typu prac narzędzia z katalogu się nie sprawdzają. Jeśli wymagania produkcyjne są bardzo wysokie lub obrabiany materiał na tyle specyficzny wykonuje się narzędzia na zamówienie.

Rodzaje narzędzi skrawających

W ofercie firmy OPTIMA TOOLS można znaleźć wysokiej jakości narzędzia skrawające ręczne i maszynowe. W tym artykule zaprezentujemy przegląd najważniejszych narzędzi dostępnych w naszym bogatym asortymencie.

Jak działa tuleja automatowa? Krótka charakterystyka

Obróbka metali wiąże się z koniecznością zastosowania wielu specjalistycznych urządzeń, które pozwalają na sprawną i precyzyjną realizację procesów przemysłowych czy produkcyjnych związanych z kształtowaniem i wykańczaniem elementów konstrukcyjnych.

Regeneracja narzędzi czy zakup nowych – w co warto zainwestować?

Dla wielu osób regeneracja narzędzi skrawających jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Warto jednak przemyśleć, czy nie lepiej zakupić nowe narzędzia, które będą niezawodne oraz funkcjonalne. Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze danej usługi?

Tuleje STAR, IEMCA, Britsch, Tornos – sprawdzone, niezawodne marki narzędziowe

Szukając profesjonalnego osprzętu maszynowego na potrzeby przemysłu, warto wybierać tylko sprawdzone i niezawodne marki. Dowiedz się, które z nich idealnie nadają się do wykorzystania w branży motoryzacyjnej lub do wyposażenia maszyn. 

Dlaczego warto skompletować osprzęt maszynowy w naszej firmie?

Zakup osprzętu maszynowego nie zawsze bywa łatwą decyzją. Osoby, które planują tego typu inwestycję, zwracają uwagę na wiele istotnych kwestii. Przede wszystkim liczy się cena, ale nie bez znaczenia jest jakość czy posiadane przez przedsiębiorstwo certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo.

Narzędzia Guhring, Tungaloy, Korloy i inne znane marki – dlaczego warto inwestować w profesjonalny sprzęt?

Wyposażenie w profesjonalny sprzęt jest bardzo ważne – niezależnie od branży. Ma ono znaczenie, zwłaszcza w przypadku przemysłu. Jest to nie tylko podstawa prawidłowo wykonywanych czynności, ale przede wszystkim gwarancja jakości sprzętu na długie lata oraz bezpieczeństwa podczas jego wykorzystania.

Rożne typy narzędzi pomiarowych i ich zastosowanie

Narzędzia pomiarowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Ze względu na ten fakt są niezwykle precyzyjne, wytrzymałe i wykonane w sposób, który umożliwia ich wykorzystywanie w nawet bardzo trudnych warunkach. Służą one do pomiaru różnego typu wielkości – fizycznych i geometrycznych, często są stosowane do określania parametrów pracy urządzeń.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Napisz lub zadzwoń. Nasi pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji.
Zapraszamy do kontaktu